3.jpg

2021 m. gegužės 1 d. Vadovų klubų nariai ir jų šeimos dalyvavo edukaciniame-orientaciniame žygyje "Kalniškės mūšis". 

Renginį padėjo organizuoti ilgametis Vadovų klubų partneris - Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubas. 

Renginio tikslas buvo paminėti 1945 m. vykusias vienas sėkmingiausių Lietuvos partizanų kautynių su sovietų NKVD kariuomene. Šiame komandiniame pėsčiųjų žygyje dalyviai taip pat mokėsi orientuotis nežinomoje aplinkoje, priimti sprendimus, tinkančius visiems šeimos nariams, aktyviai leido laiką gamtoje. Renginyje dalyvavo apie 30 klubiečių ir jų šeimų narių.

Renginį vedė Lietuvos kariuomenės atsargos plk. ltn. Rimantas Jarmalavičius, buvęs LR karo atašė Lenkijoje, Vengrijoje ir Čekijoje. R. Jarmalavičiaus tėvas yra dalyvavęs Kalniškės mūšyje, o pats plk. ltn. R. Jarmalavičius daugybę metų skyrė detaliai mūšio analizei.

Atsižvelgus į karantino reikalavimus, visi dalyviai buvo testuojami greitaisiais testais, nors renginys ir vyko po atviru dangumi.

Žygio dalyviai buvo apdovanoti išskirtine LKA Keliautojų klubo dovana - Lietuvos vieniu, o taip pat renginio rėmėjų prizais ir suvenyrais. 

Dauguma dalyvių žygį pratęsė apsilankydami Metelių regioniniame parke prie Metelių ir Dusios ežerų: apžiūrėjo lankytojų centro ekspoziciją, pasivaikščiojo pažintiniais takais, pasisupo vandens sūpuoklėmis ant ežero, pakilo į apžvalgos bokštą.