2.jpg

Prasidėjusi pasaulinė krizė skaudžiai kirto įmonėms. Kartu ji paskatino kur kas aktyviau mokytis iš geriausių pasaulio praktikų, geriau pažinti mus supantį pasaulį. Jos metu Vadovų klubas ėmėsi iniciatyvos suburti vadovus, kurių vaidmuo yra lemiamas smunkančios ekonomikos sąlygomis.

Kaip padėti įmonėms, kad jos pajėgtų išsilaikyti krentant paklausai, kai visuomet svarbūs subalansuoti finansų srautai tampa pagrindine išgyvenimo sąlyga? Kaip, augant rinkos spaudimui, efektyvinti procesus bei mažinti gamybos kaštus? Taip pirmą kartą Lietuvoje veiklą pradėjo gamybos ir finansų vadovų klubai.

Netrukus startavo dar viena unikali, iš pirmo žvilgsnio krizės epochai tarsi nepriklausanti iniciatyva – Universum klubai, kuriuos fasilituoja konsultantas Tomas Kliučius. Ar krizė yra priežastis nematyti to, ką per 20 nepriklausomybės metų sukūrė verslo žmonės ir kaip smarkiai pasikeitė jie patys? Naujieji klubai patvirtino, kad krizė sukuria naujas, dar nematytas galimybes pasaulio pažinimui atviriems vadovams. Vadovams, kuriuos vienija poreikiu tapęs lavinimasis, kultūrinis pažinimas, filosofinis požiūris į žmogų ir pasaulį.

Pokyčiai klubų veikloje pritraukė ir naujus partnerius. Vadovų klubo fasilitatoriais tapo tokios išskirtinės asmenybės kaip ekonomistas prof. Rimantas Rudzkis, diplomatas, buvęs LR energetikos viceministras Romas Švedas, fizikos mokslų daktaras, buvęs Valstybės saugumo departamento direktorius Povilas Malakauskas.