3.jpg

Vilniaus III-iojo Vadovų klubo nariai š.m. kovo 23 dieną apsilankė neseniai duris naujai atvėrusiuose Jungtiniame gyvybės bei Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslinių tyrimų centruose (JGMC ir NFTMC).

Šie centrai ir CERN paroda pranoko lūkesčius – klubiečiai pasijuto kaip „atvykę į Lietuvos ir Europos ateitį“, tariant VU rektoriaus, prof. A. Žukausko žodžiais, pasakytais kiek anksčiau vykusios atidarymo šventės metu. JGMC valdybos pirmininkas prof. Eugenijus Butkus ir prof. habil. dr. Gintaras Valušis, NFTMC centro vadovas, suteikė vertingų žinių apie išskirtines šių modernių mokslo centrų galimybes naujausių mokslinių tyrimų srityje, neabejotinai sėkmingas būsimas perspektyvas.

Kartu šie centrai - tai ir puikios prielaidos efektyviam mokslo ir verslo bendradarbiavimui, kurio sėkmė yra būtinoji sąlyga žmonijos gerovei ir visapusiškam tobulėjimui.

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad įgyvendintas siekis skatinti mokslo plėtrą, mokslo pritaikymą žmonijos poreikiams ir neabejojame, kad naujieji mokslo centrai užtikrins laisvę mokslinei veiklai ir padės Lietuvai įsitvirtinti pažangiausių pasaulio mokslinių tyrimų ir inovacijų erdvėje.